W naszym przedszkolu 23 kwietnia odbyła się XXVI Edycja Ekologicznego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Leśne opowieści – recytacja wśród drzew”. Wydarzenie rozpoczęło się wyjątkowym akcentem – dzieci z grupy „Żabki” zaprezentowały piękne przedstawienie artystyczne o tematyce leśnej, wprowadzając wszystkich uczestników w niezwykły, pełen natury nastrój.W konkursie wzięły udział dzieci z radomszczańskich publicznych przedszkoli, które z ogromnym zaangażowaniem i wrażliwością zaprezentowały wiersze inspirowane światem przyrody i lasu. Każdy występ był wyjątkowy i spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało nagrody:

I miejsce – Jagoda Pijewska

II miejsce – Franciszek Szladerba

III miejsce – Zofia Walaszczyk

Wyróżnienie – Julia Kuśmierz

Przyznano również dwie nagrody specjalne Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, które otrzymała

Helena Sławuta

Igor Banaszkiewicz

Po części recytatorskiej odbyło się także wręczenie nagród w ramach XII Edycji Ekologicznego Konkursu Plastycznego pt. „Eko- las”. Również tutaj młodzi artyści zostali docenieni za swoją kreatywność i zaangażowanie:

I miejsce – Oliwia Plutecka

I miejsce – Wiktor Rogulka

II miejsce – Aleksandra Migodzińska

III miejsce – Adam Nowakowski

Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, który był miłym zwieńczeniem pełnego emocji dnia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi, talentu i wrażliwości artystycznej. Cieszymy się, że wspólnie możemy rozwijać zainteresowania najmłodszych oraz kształtować postawy proekologiczne i miłość do przyrody.